Kitoks sekmadienis su šeima Kintuose gruodžio 1 dieną

Vienas kunigas, pamatęs režisieriaus V.V. Lansbergio filmo apie Ramanauską-Vanagą afišą, pasakė: „Taip, geriausi dalykai ateina po mirties”. Galima sutikti ir nesutikti.  Kintų evangelikų liuteronų parapija, Kintų bendruomenė, Vydūno centras kviečia pakeisti tą nuostatą. „Geriausią dalyką turėti dar šiame gyvenime”.

Gruodžio mėnesio 1 dieną (sekmadienį)  1030 val. šeimos su vaikais - ir didesniais ir mažesniais - parapijiečiai, kintiškiai ir svečiai susirinko evangelikų liuteronų bažnyčioje.

1100 val. filmo „Vanago portretas” peržiūra.

1230-1330 val. bendri pietūs.

1400 val. pamaldos,  prisimenant kovotojus už laisvę, už valstybę, o svarbiausia - saugią Šeimą.

Režisieriaus ir scenarijaus autoriaus Vytauto V. Landsbergio dokumentinis filmas „Vanago portretas“ pasakoja apie Adolfą Ramanauską-Vanagą, vieną garsiausių Lietuvos pokario partizanų vadų, miškuose kovojusį su sovietų okupantais, net 11 metų priverstą slapstytis su šeima. Išduotą ir itin žiauriai sovietų nukankintą. Filme bandoma rekonstruoti šio laisvės kovotojo pasaulėjautą, siekiama atskleisti jo dvasios stiprybę ir subtilius asmenybės niuansus, remiantis paties Vanago dienoraščiais ir jo artimųjų atsiminimais.

Kunigas Mindaugas Žilinskis po pamaldų sakė:

- Šiandien Kintuose turėjome nuostabią dieną. Vytautas. V. Lansbergis nors žadėjo atvažiuoti, prieš porą dienų, pranešė  (žr. įrašą) , kad liga jo į tą kelionę neišleido. Bet visgi jo kūrybos filmas „Vanago portretas”, 1863 m. sukilėlių laidotuvių ir advento pradžios kontekste, suteikė daug peno mintims. Kokį paveikslą kuriame mes?

Nusikėlėme į tragiškus pokario laikus, paskanavome puikios žuvienės, maldoje prisiminėme artimuosius, tuos kurie amžinybėje ir taip pat tuos kurie yra šalia. Dėkojam Vidmantui Domarkui už nuotraukas, Vidmantei  Domarkaitei už paskaitytą skaitinį, Vilmai Ramelytei esame labai dėkingi už darbą su vaikučiais. Erika Gaučiūtė atliko nuostabią dainą- premjerą. Ingrida Cyrolies išvirė visiems mums patikusią dievišką žuvienę. Laimai Mačėnienei dėkojame už nepalaužiamą tikėjimą tuo, ką darom. Ir aišku, didelis ačiū  mūsų jaunajai vargonininkei Ineldai Liekytei už nuostabų kūrinį vargonais. Ačiū visiems, kuriems šeima - didžiausia vertybė!