100 šeimų Kintuose kartu nutapė 100 metrų ilgio piešinį

Kintų evangelikų liuteronų bažnyčios kiemelyje gražų rugpjūčio 19 dienos sekmadienį Lietuvos valstybės šimtmečio proga buvo sulaukta net 106 šeimų, kurios kartu nutapė 100 metrų piešinį Lietuvai – tėvai su vaikais, seneliai su anūkais drauge tapė Lietuvos pajūrį.

Renginį kartu su Kintų bendruomene ir Kintų seniūno pagalba inicijavo Kintų evangelikų liuteronų parapijos kunigas Mindaugas Žilinskis. Jis sako, kad ši iniciatyva yra renginių ciklo „Šeima – didžiausia vertybė“ dalis.

„Šio renginio tikslas – suburti kuo daugiau laimingų, stiprių, sveikų šeimų, nes pastebėjome, kad tapo įprasta renginius organizuoti dažniausiai tik asocialioms, gyvenimo negandų paliestoms šeimoms. Kur semtis stiprybės, palaikymo šeimos, kurios jaunos ir gražios, kaip joms stiprinti, puoselėti savo šeimas? Kol dar laikas, kol nekyla sunkumų, kviečiame susirinkti, pabendrauti, praleisti laiką kartu“, – sako kunigas M. Žilinskis.

Kaip sakė „100–100–100 Lietuvai“ organizatoriai, ilgai buvo galvota tema, kuri sujungtų 100 šeimų Lietuvai piešiamus piešinius į visumą. Dailininko Kęstučio Balčikonio padedami organizatoriai nutarė, kad renginių metu bus piešiamas Lietuvos pajūris, kuris yra 99 kilometrų ilgio.

Renginio atidaryme koncertavo Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solisto Viačeslavo Tarasovo šeima: sūnus meistriškai grojo vargonais, dukra griežė smuiku, vaikams akompanavo mama, tėtis Vladimiras dainavo. Renginį „100–100–100 Lietuvai“ vainikavo operos solisto Liudo Mikalausko šiltas pasirodymas. Su visa šeima atvykęs į šventę solistas atsiprašė susirinkusiųjų, kad nedėvi koncertinės aprangos. „Atvykau į šventę ir dalinuosi su jumis tuo, ką turiu – muzika“, – nuoširdžiai kalbėjo L. Mikalauskas, prie kurio nedrąsiai glaudėsi trejų metų dukrelė Gintarė.

Pasak kunigo M. Žilinskio, iki paskutinės minutės nebuvo žinoma, kiek šeimų atvyks į šventę. Simboliška, kad 100-ąja užsiregistravusia šeima tapo operos solisto Liudo Mikalausko šeima. L. Mikalauskas kartu su žmona Sigita augina dukrą trejų metukų Gintarę ir liepos 3-ąją gimusį sūnų Joną.

Prie renginio prisidėjo įvairūs rėmėjai, dovanoję savo produkcijos, atributikos, vaikus linksmino VšĮ „Meno artelė“ personažai, renginį organizuoti kun. M. Žilinskiui padėjo jo žmona Laura Šakurskytė–Žilinskienė.

Šeima - didžiausia vertybė“ – renginių ciklas, skirtas šeimų puoselėjimui, tarpusavio santykių stiprinimui. 2017 metų rugsėjį prasidėjęs projektas „Kintų evangelikų liuteronų parapijos narių bendrystės ir savitumo puoselėjimas” kiekvieną mėnesį kviečia šeimas stiprinti bendravimo įgūdžius, susirasti bendraminčių ir praplėsti savo akiratį.